...dzieje się...

ProfileNa początek wywiad z Robertem Barabaszem, przeprowadzony przez red. Radwana dla DGP - na temat podwyżek w służbie cywilnej. Wywiad nosi tytuł: Barabasz: Za brak podwyżek dla urzędników związki odpowiedzą zawiadomieniami do prokuratury. Może znowu się czepiam, ale w tej konstrukcji zdania chyba miało być "NA brak podwyżek związki odpowiedzą"... Bo jeśli do tego dojdzie, to związki pewnie by wolały, żeby ZA brak podwyżek to odpowiedział ktoś inny, nie? Ale sam wywiad warto przeczytać. Komentarze pod nim również. Na stronie regiopraca.pl* znajdziecie natomiast rekordowo krótki artykuł pod tytułem "Za co urzędnicy otrzymują premie", wzbogacony wstawką z jakiegoś programu TVN24 (nie wiem jakiego, bo od kilku lat konsekwentnie nie oglądam TV, ale może ktoś rozpozna) z dyskusją trzech osób o podwyżkach/ nagrodach dla urzędników. Treść rozmowy do tytułu ma się nijak, bo znów budżetówka, a nawet prezesi zarządów państwowych spółek = urzędnicy.

 

Ogólnie to mi przy paru fragmentach opadały ręce coraz niżej, bo o ile jeden z panów był przygotowany jakoś do tematu, trudno to samo powiedzieć o pozostałej dwójce. Ale jedziemy dalej. Nadal w mediach jest obecna sprawa urzędnika Starostwa Powiatowego w Ostródzie - chodzi o odpowiedzialność urzędniczą. Jak czytamy w artykule:

Starostwo wystąpiło z wnioskiem do prokuratury o wszczęcie procedury odszkodowawczej a elbląska prokuratura skierowała teraz do sądu pozew o zapłatę ponad 45 tys. zł za podjęcie decyzji niezgodnej z prawem.

Z tego co czytałam do tej pory, sprawa wcale nie jest oczywista, ale o tym będzie kiedy indziej, jak poznamy więcej szczegółów.

Kolejna informacja wprawdzie nie wiąże się ze służbą cywilną, ale po pierwsze, chcę Wam pokazać przykład kolejnego nagłówka na bakier z logiką i treścią poniżej, za to przyciągającego uwagę, a po drugie: ta informacja może się kiedyś okazać niespodziewanie przydatna. Otóż na stronie wprost.pl opublikowano artykuł pt. Co zrobić w przypadku spotkania z dzikiem? Przeczytać urzędniczą ulotkę. No więc z doświadczenia radzę przeczytać te porady teraz i dobrze zapamiętać, bowiem dzik nie będzie czekał zanim ulotkę znajdziecie, wyjmiecie i przeczytacie. Nie pomoże też czytanie dzikowi na głos... Btw, tu się pokuszę o cytat z jednej książek Joanny Chmielewskiej, który bawi mnie do dzisiaj:

- Zaczepiony dzik może być bardzo niebezpieczny!

 

- Nikt Ci nie każe zaczepiać dzika...**

A tak serio: dla pracowników skarbówki, którzy próbują dowiedzieć się czegoś o KAS: Kolega Szary Skarbowiec poleca link do relacji z konferencji "Przeciwdziałanie szarej strefie - wspólne działania dla rozwoju Polski." Na konferencji była m. in. mowa i o szarej strefie, i o uszczelnianiu podatków, i o spółce celowej i o KAS. Filmowy zapis konferencji liczy sobie ponad 4 godziny, można oglądać w odcinkach, ale jeśli chodzi o KAS polecamy szczególnie wystąpienia min. Szałamachy (na początku) i min. Jasińskiego (od 1:41:54). Jeśli nie widzicie poniżej okna z materiałem video, spróbujcie z linka.

Nawiasem mówiąc, wciąż - jeśli mowa o uszczelnianiu podatków - marzy mi się to, o czym już kilka lat temu pisałam na forum: zespół analityczny, składający się z ekspertów w różnych dziedzinach i pracujący razem w skali kraju. Tu polecam świetną książkę Aleksandra Janowskiego pt. "Spirala" (więcej o niej TUTAJ); wprawdzie niewiele tam o podatkach, ale chodzi właśnie o sposób pracy analityków.

Na koniec informacja od zaprzyjaźnionej strony o bezpłatnym szkoleniu dla administracji rządowej: "Efektywne kampanie społeczne - 10 skutecznych zasad dla administracji rządowej". Szkolenie odbędzie się 28 kwietnia, w czwartek, w godz. 9:30-11:30, miejsce: X piętro PKiN, Collegium Civitas, sala 1024, ADRES: plac Defilad 1, 00-901 Warszawa.

Więcej szczegółów znajdziecie TUTAJ

 

* Tak, przeglądam takie strony i szukam pracy.

** To z dedykacją dla wszystkich, którzy zderzyli/ zderzają się z jakąś moją gwałtowną reakcją, szczególnie jeśli sami ją z pełną świadomością wywołali/ wywołują.

Joomla templates by a4joomla